Čím se prezentují tekuté tapety


Z čistě přírodního zdroje – nanášet na zeď neprodyšný plast znamená zvýšit v místnosti poměr kladných iontů vůči těm záporným, což má neblahé důsledky na lidský organismus. Proto bychom měli dávat přednost čistě přírodním, prodyšným a zdravotně nezávadným materiálům, jako je vápenná omítka. Tekuté tapety se zhotovují z kombinace bavlny, celulózy a hedvábí, neobsahují toxické složky a jsou tudíž vhodné nejen do chodeb a předsíní, ale i do dětského pokoje, obývacího pokoje nebo ložnice.

obývací pokoj

Pěkně vypadají – máte-li rádi barvy a zajímavé barevné variace, je to řešení vhodné pro vás. Tekutá tapeta nemá žádné hranice ani spoje, jak to bývá viditelné u klasických tapet v rolích. Můžete je nanést na zakřivení, oblouky a můžete s nimi vhodně zakrýt i různé praskliny či prohlubně. Když jste šikovní, bude vámi vytvořený prostor vytvářet osobitý a jedinečný výraz, velmi ovšem záleží na tom, s čím tapetu sladíte, aby to nebylo, jak se říká, přeplácané, ale naopak vkusné.

prázdná místnost

A teď k nevýhodám

Není to vinyl ani papír – klasické papírové či vinylové tapety můžete čistit navlhčeným hadříkem nebo houbičkou, ale u tekutých tapet se to nedoporučuje. Na druhou stranu, jak často zbavujete tapety nečistot? Prach se na nich příliš nedrží a čas od času stačí zeď přejet jemným nástavcem na ručním vysavači. Totéž můžete provést i u tekutých tapet.

Nanášení – pokud jste nikdy nepracovali se štukem či s tmelem a nenanášeli jej stěrkou na zeď, může vám to činit zpočátku potíže a nemusíte být s výsledkem své práce zcela spokojeni. Proto se doporučuje vyzkoušet nanášení na nějakém místě, kde to nebude vidět, abyste získali v ruce potřebný cvik, zručnost a zkušenost. Není to ale zas tak náročné, jak se zdá, chce to jen mít odvahu experimentovat a začít tvořit, ostatně nikdo nic nezkazí, pokud nic nedělá – jistě tohle pořekadlo znáte.